Mobilní menu

Kodex

Milý příznivče dobré kávy,

do rukou se Ti prostřednictvím iniciativy Piccolo Neexistuje dostává nejen souhrn znalostí a návodů, nýbrž také prostředek, s jehož pomocí úspěšně zapředeš hovor s těmi, kdo kávovou kulturu teprve hledají. Buď tedy připraven a před tím, než poprvé zdvihneš ukazováček a započneš se zasvěcováním, odsouhlas sám sobě následující body, přičemž ke každému z nich si zapiš slova ANO, ROZUMÍM:

  1. Víš, že nejde jen o názvy a slova, ale především o chuť kávy, která závisí na správnosti přípravy a výběru zrn. Totiž tam, kde existuje na nápojovém lístku piccolo, tam existuje zcela automaticky velmi špatně připravené a tudíž špatně chutnající espresso. Projekt se jmenuje tak, jak se jmenuje, především z toho důvodu, aby zaujal (a klidně i třeba šokoval), ale jeho poselství a účel je mnohem širší. Ujisti se tedy, že máš dobře přečtenou stránku O webu.
  2. Víš, že tě baví o kávě diskutovat, souvisle o ní vyprávět, cizím příběhům naslouchat a různou kávu ochutnávat. Zkušenosti mnohaleté Ti pomůžou při argumentaci.
  3. Víš, že host má sice vždy pravdu, ale není pánem podniku. Co podnik nenabízí a nabízet nechce, to si zákazník nemůže objednat.
  4. Víš, že káva se neodehrává jenom v Itálii. Nápoje na základě espressa se sice italsky jmenují, neboť espresso kávovar byl v Itálii vynalezen, ale v mnoha dalších zemích je nejen vyšší spotřeba na obyvatele, ale byly objeveny a jsou praktikovány i další moderní postupy a prvky kávové kultury. O něco relevantnější jsou odkazy na standardy národní a světové baristické soutěže World Barista Championship či doporučení organizací jako jsou SCAACE.
  5. Víš, že espresso není jediná správná a nutně dosažitelná metoda přípravy. Hlavně doma se po něm není potřeba za každou cenu pídit. Krásných alternativ je spousta.
  6. Víš, že kdo se neptá, ten také možná nestojí o odpovědi. Ne všichni hodlají svůj šálek zlepšit, a proto své znalosti nepředáváš tlakem, nýbrž na vyžádání.
  7. Víš, že v rozmanitosti zrn je krása, v hledání radost a v cestě cíl.

Věříme, že se svého poslání zhostíš se ctí, vášní a láskou ke kávě a ke všemu, co káva představuje. Přejeme Ti pluky spokojených a svobodně rozhodnutých konvertitů a především: dobré zrno!

Tým PiccoloNeexistuje.cz a Pražírny.EU